SIK SORULAN SORULAR (S.S.S.)

 • Yurtiçi Kargo Bireysel İnternet Şubesi nedir ?

  Yurtiçi Kargo Bireysel İnternet Şubesi, Yurtiçi Kargo’nun en yeni hizmetidir. Bu hizmetle bireysel müşterilerimiz; dilerse şubeye gitmeden kendi gönderilerini düzenleyebilir , adresten yaptıkları gönderilerde kredi kartı ile ödeme yapabilir, gönderilerini online olarak takip edebilir.

 • Yurtiçi Kargo Bireysel İnternet Şubesi’nin avantajları nelerdir ?


  Şubeye gitmeden kargo göndermek ile ilgili herşey parmaklarınızın ucunda...

  Üye olmanız ile tanımladığınız adresinizden dilediğiniz alıcınızı ekleyerek gönderi yapabileceksiniz. Üstelik gönderinizin aciliyetine siz karar verip dilerseniz ekspres gönderi hizmetlerimiz VIP(Ekspres) ürünlerimiz ile gönderi yapabilir, sms ürünlerimiz ile hem kendinizi gönderi teslim edildiğinde bilgi verilmesini hem de alıcınıza gönderinin yola çıktığına dair bilginin sms ile verilmesini isteyebilir, 28 çeşitte ambalaj ürünümüzden dilediğinizi seçebilir kısaca kendi gönderilerinizi oturduğunuz yerden dilediğiniz gibi oluşturabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme gönderinizin adresinizden alınmasını isterseniz, verdiğiniz bilgiler ile gönderi bilgileriniz online olarak hesaplanacak ve onayınız ile kredi kartınızdan ilgili tutar fatura kesilmesi sonrası tahsil edilecektir. Yani sadece gönderinizi değil ödemenizi de bu hizmet ile hiçbir zahmete girmeden tamamlayabileceksiniz.

  %25 indirim
  İnternet şubemizden yaptığınız gönderilerde %25 avantajlı olacaksınız üstelik yakında bu indirimin yanında çeşitli fırsatlar sizi bekliyor olacak...

  Adres Defteri
  Artık hem kendi adreslerinizi hem de alıcılarınızın adreslerini siz tanımlayacaksınız. Böylece gönderileriniz hem daha doğru adrese gidecek hem de sizin verdiğiniz bilgiler ile sürekli güncel kalacak. Dilediğiniz alıcınız ekleyip çıkarmanızı sağlayacak adres defteri uygulaması internet şubesinde...

  İLETİŞİM
  Bir tık ile öneri,şikayet, soru taleplerinizi iletebilir, şubelerimizin iletişim bilgilerine, harita üzerinde konumlarına, kullanabileceğiniz hizmetlere anında ulaşabilirsiniz.

  Anlık gönderi takibi, raporlama hizmetleri daha pek çok yeni ve özel hizmet içeride sizi bekliyor. Bu hizmetlerden faydalanmak için tek yapmanız gereken üye olmak...

 • Bireysel internet Kargoculuğundan kimler faydalanabilir ?

  Bireysel internet kargoculuğundan 18 yaşından büyük isteyen her T.C. vatandaşı faydalanabilir.

 • Yurtiçi Kargo Bireysel İnternet Şubesi’ne nasıl başvurulur ?

  BURADAN toplam 4 adımda başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 • Yurtiçi Kargo Bireysel İnternet Şubesi üyelik başvurusu yaptım, hesabımı ne zaman kullanabilirim ?

  Hesap aktivasyonunuz en kısa zamanda yapılarak , sifreniz Sms yoluyla size bildirilecektir.

 • Şifremi unuttum , ne yapmalıyım ?

  BURADAN basvuru yaparak sifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Yeni sifrenizi belirlemek için gerekli olan link e-mail adresinize gönderilecektir. Bu linke tıklayarak yeni şifrenizi anında belirleyebilirsiniz.

 • Gönderici adresi eklemek/değiştirmek istiyorum nasıl ?

  Ayarlar Tanımlar başlığı altında bulunan , Üyelik bilgilerin kısmından Gönderici adresi ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz.

 • Alıcı adresi eklemek/değiştirmek istiyorum nasıl ?

  Ayarlar tanımlar başlığı altında bulunan ,Alıcı ekle-Düzenle kısmından Alıcı adresi ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz.

 • Yurtiçi Kargo Bireysel İnternet Şubesi ile 1 günde en fazla kaç gönderi yapabilirim ?

  Bireysel internet kargoculuğundan 1 günde en fazla 10 adet gönderi yapabilirsiniz.

 • Öneri / Şikayet / Teşekkür Bildirimi yapmak istiyorum , nasıl yapabilirim?

  İletişim başlığı altından bulunan Mesaj Gönder sekmesi üzerinden Öneri / Şikayet / Teşekkür Bildirimi yapabilirsiniz.

 • Nasıl kargo gönderebilirim ?


  Bireysel İnternet Şubesi içinden kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra Gönderi Yap – Yeni Gönderi alanından 5 adımda talebinizi iletebilirsiniz.

  İş Günü

  Kargonuzun adresinizden alınmasını istiyorsanız talebinizi, 14:00' e kadar Bireysel İnternet Şubesi‘nden, “Gönderimin adresimden alınmasını istiyorum” ‘u seçerek iletebilirsiniz. Kargo görevlimiz adresinize gelecek, yetkili belgesini gösterip "Ambar Tesellüm" fişi vererek kargonuzu teslim alacaktır. Dilerseniz saat 18:00'e kadar herhangi bir Yurtiçi Kargo Şubesine gelerek de kargonuzu teslim edebilirsiniz. Eğer kargonuz ticari bir emtia ise görevlimize kargonuza ait fatura ve irsaliye fişlerini teslim ediniz.

  Haftasonu

  Kargonuzun adresinizden alınmasını istiyorsanız talebinizi, 10:30' a kadar Bireysel İnternet Şubesi‘nden, “Gönderimin adresimden alınmasını istiyorum” ‘u seçerek iletebilirsiniz. Kargo görevlimiz adresinize gelecek, yetkili belgesini gösterip "Ambar Tesellüm" fişi vererek kargonuzu teslim alacaktır.

  Dilerseniz haftaiçi saat 17:00'e kadar herhangi bir Yurtiçi Kargo Şubesine gelerek de kargonuzu teslim edebilirsiniz.

  Bayram, tatil günleri ve Cumartesi günleri “VIP Çeyrek Gün ve VIP Şehir içi” hizmeti sunulmamaktadır.

  Eğer kargonuz ticari bir emtia ise görevlimize kargonuza ait fatura ve irsaliye fişlerini teslim ediniz.

 • İnternetten ödememi yaptım gönderim kurye tarafından ne zaman adresimden alınır ?

  İlettiğiniz adresten gönderinizin alınması için olan talep, işlem yapacak şubenin ekranlarına aktarılmakta ve o gün içinde adresten alımı yapılacak kargo listesine dahil edilmektedir. Şubelerimiz belirli rutlar dahilinde talebin iletildiği gün içinde adresinizden alım işlemini gerçekleştirecektir.

 • Saat kaça kadar adresimden gönderi yapabilirim?

  Kargonuzun adresinizden alınmasını istiyorsanız YK Bireysel İnternet Şubesi ‘nden Gönderimin adresimden alınmasını istiyorum’u seçtikten sonra kredi kartı ile ödemenizi yaparak standart gönderileriniz için hafta içi 14:00, haftasonu 10:30' a kadar gönderiniz olduğunu bildirebilirsiniz. VIP (ekspres) gönderileriniz için en son işlem saatlerine hem gönderi yap ekranlarından hem de şube sorgulama ekranlarından il ve ilçe bazlı sorgu ile şubenin harita ve detay ekranına ulaşarak ürün bazında işlem saatlerini görüntüleyebilirsiniz.

  Bayram, tatil günleri ve Cumartesi günleri “VIP Çeyrek Gün ve VIP Şehir içi” hizmeti sunulmamaktadır.

 • Saat kaça kadar şubelerinize kargo bırakabilirim?

  Kargolarınızı hafta içi 18.00'e kadar Türkiye genelindeki 900'den fazla şubemizden size en yakın olanına getirin. Cumartesi günleri 17:00' e kadar Yurtiçi Kargo Şubesine gelerek de kargonuzu teslim edebilirsiniz. Pazar günleri ise şubelerimiz kapalıdır. VIP (Ekspres) gönderi hizmetleri için en son fatura kesim saatleri değişmektedir. Detay bilgiye hem gönderi yap ekranlarından hem de şube sorgulama ekranlarından, il ve ilçe bazlı sorgu ile şubenin harita ve detay ekranına ulaşarak ürün bazında işlem saatlerini görüntüleyebilirsiniz.

  Bayram, tatil günleri ve Cumartesi günleri “VIP Çeyrek Gün ve VIP Şehir içi” hizmeti sunulmamaktadır.

 • Neleri gönderebilirim?


  TAŞINMASI ŞARTA BAĞLI ÜRÜNLER

  Taşıma esnasında ambalaj yetersizliğinden dolayı zarar görebilecek ve orijinal ambalajında olmayan gönderileriniz(orijinal ambalajı açıldıktan sonra tekrar aynı ambalajla taşınan kargolar orijinal ambalajında kabul edilmemektedir), tarafların karşılıklı olarak imzalayacağı “Sorumluluğa dair belge” ile taşınabilmektedir.


  TAŞINMASI ŞARTA BAĞLI ÜRÜN LİSTESİ:

  Seramik veya kompozit ürünler; cam ve cam öğeleri, kristal, seramik porselen, alçı, mermer, çini, taş, kayrak, reçine, granit, beton (veya bu malzemeleri içeren ürünler)

  Faturasız (ikinci el) elektrikli ve elektronik ürünler; Cep telefonu, tablet, laptop, harici disk
  Gıda ürünleri; Peynir, turşu, salça, pastırma, sucuk, narenciye ve diğer meyveler
  İnşaat ve Sanayi Malzemeleri
  Bitki, tohum, çiçek ve bitki türleri
  Müzik enstrümanları


  Ev Eşyası Taşıma Şartları;

  Gönderinin şubemize getirilmesi,
  Sağlam ve temiz ambalajda olması,
  Göndericiden sorumluluğa dair belge alınması,
  Taşıma ücretinin peşin ödeme olması,
  Telefon ihbarlı olması (İlgili Şube’nin kargo alıcısını bilgilendirilmesi ile alıcının kargosunu varış şubesinden almasıdır),
  Küçük koltuk ve kanepelerin kafes içinde taşınmasıdır.
  NOT: Orijinal ambalajında ve tek parça olan TV, Buzdolabı, Müzik Seti, Fırın vb. eşyalar adresinizden alınarak, alıcısının adresine teslim edilir.


  TAŞIMADIĞIMIZ ÜRÜN LİSTESİ:

  Taşınması yasalarca men edilmiş her türlü kargo
  5584 Sayılı Posta Kanunu ve sair mevzuat kapsamında Posta Tekeline giren her türlü gönderi (Mektup veya bu mahiyetteki kâğıtlar ve üzerinde haberleşmeye ait işaretler veya yazılı bulunan zarflar)
  Nakit Para, çek, senet, kıymetli evrak, altın, antika ve her türlü ziynet eşyası
  Banka Kartları (kredi ve debit kart),Pasaport, ruhsat, sertifika, değerli kupon, jeton, pul, piyango bileti, ulusal sigorta pulu, seyahat bileti, para yerine geçen değerli makbuz ve ürünler
  Her türlü patlayıcı, yanıcı, yakıcı, zehirleyici, fena kokulu kargolar ayrıca dolu ve boş gaz tüpleri
  Kısa sürede bozulabilecek her türlü yiyecek: et, tavuk, balık, ham deri, mutfak yağları ve yumurta
  Zarf içinde ağır, sivri ve zarfı yırtabilecek maddeler
  Fabrikalar ve bayileri arasında gönderilen boş av tüfekleri ve onların parçaları dışında, mermi, boş kovan, tabanca ve her türlü ateşli silahlar
  Canlı hayvan
  Uyuşturucu maddeler
  Ambalajı yetersiz gönderiler
  Yüklenip indirilmesi zor, ayrıca diğer kargolara zarar verme ihtimali yüksek olan 100kg/ds'den ağır tek parça kargolarla, uzunluğu 3m'den fazla sandık veya demir malzemeler, plaka veya kütük halindeki mermerler taşınmaz.
  Yukarıda sayılan kargoların dışında; ambalajından dolayı delinme, parçalanma, dağılma, kırılma sonucunda kendine veya diğer kargolara zarar verme ihtimali yüksek olan kargolar taşınmaz.

 • Kargoları nasıl fiyatlandırıyorsunuz ?


  YURT İÇİ FİYAT HESAPLAMA

  Adım 1 (Ücrete Esas Ağırlık)

  Ücrete Esas Ağırlık: Gönderilerinizin fiyatlandırılmasında kullanılan değerdir.

  Birden fazla parçadan oluşan gönderilerde bu işlem her parça için ayrı ayrı yapılır ve çıkan ücrete esas ağırlıkların toplamı esas alınır.

  Gönderi tartılarak "Kg" ağırlığı bulunur.

  Gönderinin hacmi (dm3) hesaplanır. Hacim (dm3) Formülü: {En (cm) x Boy (cm) x Yükseklik (cm)} / 1.000 (6475 sayılı yasa gereği hacim ölçümlerinin dm3 cinsinden yapılması zorunludur.

  Gönderi hacmi üçe bölünür ve ağırlık ile karşılaştırılır.

  Hangisi büyük ise "Ücrete Esas Ağırlık" olarak kullanılır.

  Adım 2 (Mesafe Hat)

  Aynı şehir merkezi içinde yapılan gönderilerde mesafe olarak şehir içi kabul edilir.

  Farklı şehirler arasındaki gönderiler, iki şehir merkezi arasındaki karayolu mesafesi (km) kullanılarak HAT şu şekilde bulunur; 1 - 200 km : YAKIN HAT 201- 600 km : KISA HAT 601 - 1000 km : ORTA HAT 1.000 km üzeri : UZUN HAT
  K.K.T.C.’ye gidecek gönderilerde; çıkış ilinden Mersin’e kadar olan mesafe(km)ye göre HAT belirlenir. K.K.T.C.’den yapılan gönderilerde; Mersin'den varış iline kadar olan mesafe(km)ye göre HAT belirlenir.

  Adım 3 (Fiyat)

  1.adımda bulunan "Ücrete Esas Ağırlık" bilgisinin yer aldığı satır ilgili sütundan seçilir. Seçilen satırın 2.adımda bulunan "HAT" ta göre karşılığı ilgili sütundan bulunarak taşıma hizmet bedeli tespit edilir.
  Ücrete esas ağırlığı 50’nin üzerinde olan gönderilerde hesaplama su şekilde yapılır;

  1. İşlem: Ücrete esas ağırlık sütunundan ”50” satırı seçilir ve karşılığı olan ilgili hat sütunundaki ücret bulunur.

  2. İşlem: Adım 1’de bulunan ücrete esas ağırlıktan 50 sayısı çıkartılır, çıkan rakam ile “beher (+) 50” satırının karşılığı olan ilgili hat sütunundaki (veya ilgili hattaki) ücret çarpılır.

  3. İşlem: 1. ve 2. İşlem sonucu elde edilen ücretler toplanarak hizmet bedeli bulunur.​​

  K.K.T.C.’ye gidecek ve K.K.T.C.’den gelen gönderilerde çıkan hizmet bedeline ayrıca K.K.T.C. sütununun ilgili satırındaki ücret eklenir.

  Eğer gönderinin adresten alınması ve/veya adrese teslimatı istenir ise yine ilgili satırdaki ek hizmetlerin ve varsa diğer ek hizmetlerin bedeli taşıma hizmet bedeline eklenerek nihai hizmet bedeli bulunur.

  6475 sayılı Posta Hizmetleri Kanunu, 30 kg ağırlığın veya 300 dm³ hacmin altındaki maddeleri posta gönderisi olarak tanımlamıştır. Bu kapsamdaki gönderilerin “posta gönderisi” statüsünde ve lisans sahibi şirketlerce taşınması zorunluluğu bulunmaktadır. Yasal düzenlemeler uyarınca, posta gönderileri net satışlar üzerinden %2,00 oranında Evrensel Posta Hizmet Payı Bedeline ve %0,35 oranında İdari Ücrete tabidir. Söz konusu bu düzenleme uyarınca Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş. tarafından bu kapsamdaki gönderi faturalarına ürün ve hizmet bedeli toplamı üzerinden hesaplanacak %2,35 oranındaki tutar Posta Hizmet Bedeli olarak ilave edilir.

 • Ödemeleri Nasıl Yapabilirim ?

  Yurtiçi Kargo Bireysel İnternet Şubesi işlemlerinde kullanıcı, gönderinin adresinden alınmasını isteyerek gönderi düzenlemiş ise ödeme işlemini kredi kartı ile ön provizyon aracılığı ile yapmaktadır. Gönderi adresten alındıktan sonra şubede faturalandırılarak esas fiyat belirlenir ve fatura adresinize getirilir. Eğer fatura tutarı provizyon tutarından fazla ise aradaki fark tahsil edilir. Gönderi tarafınızdan şubeye teslim edilirse tüm ürün ve gönderiler için şubede ödeme yapılabilmektedir.

 • Kaç kilograma kadar kargo gönderebilirim?

  Tek parçada 100 kilogram veya hacmi 900dm3 ve uzunluğu 3 metreye kadar olan kargolarınızı adresinizden görevlimiz tarafından alınarak ya da şubelerimize teslim ederek gönderiniz alıcısına teslim edilmektedir. Gönderiniz, tek parçada 100 kilogram veya hacmi 900dm3’den fazla ve uzunluğu 3 metreden yüksek ise; özel taşıma kapsamasına giren bu gönderiniz için ilgili hizmet verilen lokasyonların bilgisini şube ve acentelerimizden alabilirsiniz.​

 • Gönderi Hizmet Taahhütlerinizin kapsamı nelerdir?


  İnternet Sayfamız'da Bilgi Servisleri sekmesinde yer alan Gönderi Hizmet Taahhütlerimiz sayfasından detaylı bilgileri alabilirsiniz.

 • Nakit para ve kıymetli evrak gönderebilir miyim?

  Kapalı zarf veya başka bir koruma içine konmuş para, çek, senet, yemek çeki, piyango bileti altın ve ziynet eşyası yasalar izin vermediği için taşınamamaktadır. Dolayısıyla gönderimi mümkün değildir.

 • Tazmin yükümlülüğünüzün kapsamı nedir?


  İnternet Sayfamız'da yer alan Tazmin Prosedürü sayfamızdan detaylı bilgileri alabilirsiniz.

 • Kargomun paketlemesi nasıl yapılmalıdır?

  Paket, koli, sepet, çuval gibi gönderilerin hasarsız taşınabilmesi için teslim aldığımız kargoyu özenle kontrol ediyoruz. Eğer paketleme uygun yapılmamışsa yeniden paketlenmesi konusunda sizi uyarıyoruz. Paketleme konusunda sizlerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla özellikle evrak ve dosyalarınızı daha güvenli taşıyabilmek için ücretsiz "dosya poşeti" hizmeti veriyoruz. Kargoyu, alıcısına ulaşana kadar en az dört ayrı hizmet biriminden geçiriyoruz. Hasarlı olup olmadığına, doğru tartılıp tartılmadığına bakıyoruz. Ayrıca Yurtiçi Kargo şubelerinden gönderi ebatlarına göre hazırlanmış kutulardan birini seçerek kolayca paketleyip gönderinizi yapabilirsiniz.

 • Kargom alıcısına ne zaman ulaşır?


  Yurtiçi Kargo’nun sunduğu Yurtiçi Standart hizmeti dâhilinde 600 km altı ve 600 km üstü ve VIP(Ekspres) hizmeti için geçerli olan hizmet süreleri ve hedeflenen teslim süre bilgilerini Gönderi Hizmet Taahhütlerimiz sayfasından detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
  *Yukarıda söz edilen teslimat süreleri adres teslim dışı alanlarımız ve oluşabilecek mücbir sebepler dışında geçerlidir.

 • Gönderici adresini değiştirdiğim zaman neden Yurtiçi Kargo Bireysel Internet Şube hizmetini kullanamıyorum?

  Kendi adreslerinizde yapacağınız değişikliklerde veya yeni gönderi adresi eklemeniz durumunda, ilgili adrese hizmet veren YK biriminin tanımlanması, Çağrı Merkezimiz tarafından tamamlanana kadar gönderi ekranlarında kullanılamayacaktır.

 • Tüm gönderilerim adrese teslim yapılabilir mi?

  Adres teslim dışı alanlarımız ve mücbir sebepler dışında Türkiye’nin her yerine teslim yapabiliyoruz. Buna rağmen adres teslim yapamadığımız yerlere kargo göndermek istediğinizde şubelerimiz size adrese teslim yapamayacağımızı kargoları alıcının adresine en yakın şubemize Telefon İhbarlı olarak gönderileceğini belirtirler. Kargonuz varış şubemize geldiğinde, alıcınız telefonla aranarak haberdar edilir. Bu durumda da alıcınızın kargoyu şubemizden alması gerekmektedir.

 • Kargo tesliminde neden kimlik istiyorsunuz?

  Kargolarınızın doğru kişiye güvenli bir şekilde teslim edilmesi, herhangi bir anlaşmazlık durumunda kargonun kime teslim edildiğini resmi olarak belgeleyebilmek için kargolar alıcılarına kimlik tespiti yapılarak teslim edilir. Kimlik tespiti yasal bir zorunluluk olup kargo şirketleri işlemlerinin yasalara uygun olarak yürütülmesinden sorumludur. 11.06.2009 tarih ve 27255 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Karayolu Taşıma Yönetmeliği md.43/12'ye göre kargo şirketleri eşyayı gönderilene teslim ederken gönderilenin kimlik bilgilerini almak ve kaydetmekle yükümlüdür. Diğer yandan 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun ve bu kanuna istinaden çıkartılarak 09.01.2008 tarih ve 26751 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Yönetmelikte kimlik tespiti yapmak zorunda olan yükümlüler arasında kargo şirketleri de sayılmış olup, bu tespitin ana-baba adı ve T.C kimlik numarasının kaydedilmesi suretiyle yapılacağı belirtilmiştir.

 • Göndericiden neden kimlik istiyorsunuz?

  Kimlik tespiti yasal bir zorunluluk olup kargo şirketleri işlemlerinin yasalara uygun olarak yürütülmesinden sorumludur. 11.06.2009 tarih ve 27255 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nin 45. maddesi 2. bendinde göndericinin adres ve kimlik bilgilerini tam ve doğru olarak kargo şirketine bildirmek zorunda olduğu aksi halde kargo şirketinin taşımayı yapmayacağı belirtilmiştir. Diğer yandan 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun ve bu kanuna istinaden çıkartılarak 09.01.2008 tarih ve 26751 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Yönetmelikte kimlik tespiti yapmak zorunda olan yükümlüler arasında kargo şirketleri de sayılmış olup, bu tespitin ana-baba adı ve T.C kimlik numarasının kaydedilmesi suretiyle yapılacağı belirtilmiştir. Ayrıca 213 Sayılı Vergi Usul Kanunun 231. maddesine göre FATURA tanzimi sırasında müşteri adını soyadını, vergi dairesini, hesap numarasını ve kimliğini ibraz etmek zorundadır. 29.08.2006 tarih ve 26274 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Vergi Kimlik Numarası Genel Tebliği'ne göre vergi numaraları T.C. kimlik numarasına dönüştürülmüş olup, bu nedenle fatura tanziminde müşterinin T.C. kimlik numarası da kaydedilmektedir.

 • Alıcının adresinde bulunamadığı durumlarda ne yapıyorsunuz?

  Gönderinin direkt adrese teslimini istemişseniz, kargo görevlimiz kimlik ibrazı karşılığında kargoyu alıcıya teslim eder. Eğer adreste kimseyi bulamazsa, "Kargo İhbar Notu" bırakır ve kargoyu şubeye geri getirir. Bu durumda kargonun alıcı ya da alıcının yetkili kıldığı kişi tarafından 3 gün içinde şubeden alınması gerekmektedir. Kargonunuzu durumunu, hem açılış ekranındaki takip listesinden hem de raporlar menüsünden durumunu izleyebilir, detay bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

 • Herhangi bir sebepten dolayı teslim alamadığımız kargomuzu, ne kadar süreyle şubelerinizde bekletilir ?

  Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargoyu geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletiriz. Kimsenin talebi olmazsa göndericiye iade ederiz.

 • Haftasonu kargo gönderebilir miyim ?

  Yurtiçi Kargo Bireysel İnternet Şubesi aracılığı ile cumartesi günleri saat 10:30' a kadar adresinizden, 17.00’ye kadar şubelerimize gelerek kargonuzu gönderebilirsiniz. Pazar günleri ise şubelerimiz kapalıdır. VIP (Ekspres) gönderi hizmetleri için en son fatura kesim saatleri değişmektedir. Detay bilgiye hem gönderi yap ekranlarından hem de şube sorgulama ekranlarından, il ve ilçe bazlı sorgu ile şubenin harita ve detay ekranına ulaşarak ürün bazında işlem saatlerini görüntüleyebilirsiniz.

  Bayram, tatil günleri ve Cumartesi günleri “VIP Çeyrek Gün ve VIP Şehir içi” hizmeti sunulmamaktadır.

 • Faturanızın üzerinde PÖ-GÖ/AT-Tİ gibi kısaltmaların anlamları nedir ?


  GÖ (GÖNDERİCİ ÖDEMELİ): Kargoların taşıma bedelini gönderici ödeyecek anlamına gelmektedir.

  AÖ (ALICI ÖDEMELİ): Kargoların taşıma bedelini alıcı ödeyecek anlamına gelmektedir.

  AT (ADRESE TESLİM): Gönderilen kargoların alıcının adresine teslim edileceği anlamına gelmektedir.

  Tİ (TELEFON İHBARLI - ALO GÖNDERİNİZ VAR): Gönderilen kargolar varış şubemize ulaştığında alıcısına telefon edileceği ve kargoların alıcı tarafından şubemizden teslim alınacağı anlamına gelmektedir.

 • Askeri bölgelere teslim yapabiliyor musunuz?

  Askeri bölgelerin güvenlik kurallarından dolayı adres teslim yapılamamaktadır. Ancak, kargolarınızı, telefon ihbarlı gönderebilirsiniz.

 • İnternetten alışveriş yaptım ancak henüz elime geçmedi ne yapmalıyım?

  Mümkünse sipariş verdiğiniz firmadaki Yurtiçi Kargo'ya ait fatura numarasını alarak Bireysel internet kargoculugu ekranına login olduktan sonra Kargom Nerede -> Diğer Kargo Sorgulama sayfasını kullanarak gönderinizi takip edebilirsiniz.

 • Hangi kredi kartları kabul ediyorsunuz?

  Visa ve MasterCard'lar ile 3D güvenlik sistemine dahil olan kartlar ile işlem yapılabilmektedir.

 • Yurt dışından temin ettiğim kredi kartını kullanabilir miyim?

  3D güvenlik sistemine dahil olmayan yurt dışındaki kartlar ile işlem yapılamaz.

 • Havale ile ödeme yapabilir miyim?

  Hayır . havale ile ödeme yapamazsınız.

 • Taksitli satış yapıyor musunuz?

  Hayır , taksitli ödeme imkanı bulunmamaktadır

 • Bu sitede kredi kartı ile ödeme işlemleri güvenli mi ?

  Sitemizde yapacağınız ödemeler en son teknoloji ve güvenlik altyapısı olan 3D yani üç boyutlu güvenlik ile alınmaktadır. Yani yaptığınız ödemede hangi kredi kartınızı kullanıyorsanız direkt o kartın ait olduğu bankaya bağlanılmakta ve hiçbir şekilde kredi kartı bilgileriniz Yurtiçi Kargo dahil hiçbir yerde hem alınmamakta hem de paylaşılmamaktadır. Detay bilgi için tıklayınız